Akiniai

Antirefleksinė danga


Šviesa atspindėdama ant lęšio paviršiaus sudaro atspindžius, dėl to sumažėja šviesos patenkančios į akį kiekis. Atsispindėję spinduliai sudaro klaidinančius vaizdus, bloginančius matymą, mažinančius vaizdo kontrastą. Antirefleksinės dangos pagrindinė paskirtis sumažinti šviesos atspindžius nuo lęšio vidinio ir išorinio paviršiaus. Ši danga apgaubia visą akinių lęšį ir šalina trukdančius atspalvius ir šešėlius, kurie labai vargina akis. Lęšis su antirefleksinė danga labai padeda vairuojant naktį ar esant šlapiam asfaltui. Ji neutralizuoja šiuos nemalonius pojūčius.

Padidėjęs šviesos praeinamumas pro lęšį užtikrina žymiai ryškesnį matymą ir didesnį spalvų kontrastą. Antirefleksinė danga neutralizuoja atspindžius nuo kompiuterio, televizoriaus ir visų skaitmeneninių prietaisų.

Lęšis su antirefleksine danga mažiau braižosi, lengviau valosi. Uužtikrina 100 proc. apsaugą nuo žalingų UV spindulių.

Stenopiniai akiniai


Stenopiniai akiniai sumažina akių įtampą po didelio dienos krūvio vaikams ir suaugusiems, tiems kurie ilgai dirba kompiuteriu, skaito, vairuoja, žiūri televizorių, žaidžia kompiuterinius žaidimus. Akiniai su skylutėmis atpalaiduoja akių raumenis ir padeda pašalinti bendrą akių nuovargį, dėmesio stoką, išsiblaškymą, mieguistumą.

Norint pasiekti maksimalų rezultatą gydomiuosius akinius reikia nešioti 30-40 min kasdien. Nešioti ilgiau nei dvi valandas nerekomenduojama. Akiniai nereikalauja didelių pastangų, - su jais galima skaityti, rašyti, žiūrėti televizorių, dirbti kompiuteriu, bet tik esant geram apšvietimui. Vienintelė sąlyga - akys negali būti nukreiptos į vieną tašką, kitaip tariant akys turi nuolat judėti, kitaip akių raumenys nesugebės atsipalaiduoti. Pageidautina žiūrėti tai į artimesnius, tai į tolimesnius objektus. Dirbantiems kompiuteriu rekomenduojama nešioti akinius 5-7 min. per valandą. Be to, gydomuosius akinius galima naudoti kaip apsaugą nuo saulės.

Stenopiniai akiniai yra saugūs naudoti. Padeda atpalaiduoti akis natūraliu būdu. Viena iš stenopinių akinių savybių - lengvumas, jie nesveria daugiau nei įprastiniai akiniai, prisitaiko prie jūsų akių regėjimo kampo, yra patogūs, nespaudžia. Treniruoja akių raumenis, padeda tinkamai sufokusuoti vaizdą. Patrauklus ir stilingas akinių dizainas. Tinka naudoti tiek vaikams, tiek suaugusiems.


Akiniai nuo saulės


Tyrimai rodo, kad ultravioletiniai spinduliai kenkia ir žmonėms turintiems sveikas akis. Ypatingas dėmesys turėtų būti sergantiems akių ligomis, po kataraktos operacijų, kai lęšiukas pakeičiamas dirbtiniu, nes jis negali sugerti UV spindulių ir šie patenka tiesiai į tinklainę, ją ardo.

Saulės spinduliai - įvairaus ilgio elektromagnetinės bangos. Skirstomi į tris grupes:

1. UVA - vidutinis ilgis 320-400 nm. Jie pasiekia žemę ir yra kenksmingi organizmui, tačiau gilesnius odos sluoksnius žaloja lėčiau, todėl jų poveikis pastebimas tik po kelerių metų.

2. UVB - vidutinis ilgis 280-320 nm. Nuo šių spindulių oda nukenčia greičiausiai. Jie veikia tik viršutinį raginį odos sluoksnį.

3. UVC - vidutinis ilgis 100-280 nm. Šias bangas sugeria ozono sluoksnis, todėl žemės jos nepasiekia

Ant akinių nuo saulės reikia ieškoti ženklų UV-400 arba CE. Šie užrašai reiškia, kad akiniai apsaugo mūsų akis nuo UV spindulių, kurių bangos ilgis yra iki 400 nanometrų. Kitaip tariant, akys bus saugios nuo visų trijų rūšių ultravioletinių spindulių.