Akių mankšta

Ne paslaptis, kad šiuo metu vis daugiau laiko praleidžiame prie skaitmeninių įrenginių. Todėl atsiranda akių įtampa ir nuovargis, kuris gali išprovokuoti regėjimo sutrikimus. Akių nuovargį gali sąlygoti ir kiti veiksniai, kaip: ryški šviesa, akinių poreikis, veiklos, reikalaujančios ilgalaikio ir intensyvaus susikaupimo, amžiniai pakitimai it kt. Greitoji pagalba akims yra užsimerkti ir paprasčiausiai leisti joms pailsėti.

Siekiant išvengti akių nuovargio ir sukeliamo diskomforto visiems, besinaudojantiems kompiuteriu ar žiūrintiems į kitus ekranus, taip pat daugiau rašantiems, skaitantiems, užsiimantiems rankdarbiais reikėtų atlikti akių mankštą.

Regėjimo sutrikimams sumažinti padės specializuoti akių pratimai. Juos naudinga atlikti visiems, norintiems pagerinti regėjimą, atitolinti skaitymo ar tolumo akinius, žvairuojantiems, sergantiems glaukoma, po galvos smegenų operacijų, kai akims sunku dirbti išvien, sutelkiant dėmesį į artimą objektą.

Atliekant dinaminius pratimus, skatinamas matymas "sava foveja" (vieta tinklainėje), didinama akių raumenų ištvermė, aktyvinama sisteminė kraujotaka.

"Mūsų Akys" atliekami specializuoti ortoptiniai pratimai vaikams ir suaugusiems sertifikuota technika. Vieno iš ortoptinių pratimų veikimo mechanizmas yra besisukantis poliarizuotas diskas. Dėl šio reiškinio subtilumo pacientui kartais sunku pastebėti fiksacijos objektą, todėl dažnai prireikia daug laiko ir kantrybės.

Akių mankštų pratimai parenkami pagal kiekvieno paciento problemą. Siekiant suteikti maksimalų akių pratimų efektyvumą, kiekvienas užsiėmimų dalyvis vertinamas individualiai. Priklausomai nuo paciento būklės vėliau krūvis gali būti proporcingai didinamas, o to rezultatas- jaučiama efektyvesnė užsiėmimų nauda.

Jei norite matyti puikiai ir džiaugtis kiekviena diena, pats laikas kreiptis pas specialistus. Laukiame Jūsų!

Kreipkitės į mūsų specialistus ir akių mankštą atliksite profesionaliai - prižiūrimi gydytojo.

"Mūsų akys" rekomenduoja daryti šiuos akių mankštos pratimus: 

  1. Patogiai atsisėskite prieš langą ir 5 sekundes žiūrėkite į tolį.
  2. Stipriai užsimerkite ir atmerkite akis. Kartokite tai 6 kartus.
  3. Nejudindami galvos pažiūrėkite aukštyn žemyn, kairėn dešinėn. Kartokite 6 kartus.
  4. Nejudindami galvos atsimerkite, akis sukite ratu: žemyn, aukštyn, dešinėn, aukšyn kairėn. Pakartokite tai 6 kartus į vieną, apskui į kitą pusę.
  5. Užsimerkite ir atlikite trečio pratimo judesius.
  6. Atsimerkite ir atlikite ketvirto pratimo judesius.
  7. Greitai pamirksėkite 10 kartų.
  8. Žiūrėkite į tolį 3 sekundes. Paskui pirštą iškelkite 30 cm atstumu nuo akių ir 5 sekundes žiūrėkite į pirštą. Ranką nuleiskite ir 3 sekundes vėl žiūrėkite į tolį. Pratimą kartoti 6 kartus.
  9. Užsimerkite, pirštu lengvai prispauskite akis ir 1 minutę sukamaisiais judesiais jas masažuokite.
  10. Ant užmerktų akių uždėkite po tris pirštus ir lengvai paspauskite akis. Pirštus atitraukite. Kartokite 6 kartus.
  11. Sulenkite visus abiejų rankų pirštus, išskyrus nykščius. Nykščiais paspauskite smilkinius, o rodomųjų pirštų antraisiais sąnariais masažuokite aplink akis.

EYEPORT II - vienintelis regėjimo terapijos prietaisas, kuris yra sertifikuotas FDA ir daugybė klinikinių tyrimų, patvirtinančių jo didelį veiksmingumą gydant regėjimo sutrikimus.

EYEPORT II - naudojamas regėjimo našumui didinti.

Veikimo principas: raumenys, atsakingi už regėjimo fokusavimą, teisingai keičia savo įsitempimą, sekdami mėlyną ir raudoną žibintų keitimo seką.

Prietaisas naudoja tai, kad mūsų akys skirtingai reaguoja į mėlyną ir raudoną šviesas, dėl vadinamosios chromatinės aberacijos reiškinio.

Prisitaikanti (fokusavimo) sistema fokusuoja, kai mato raudoną šviesą ir atsipalaiduoja žiūrėdama į mėlyną šviesą.

EYEPORT prietaisas buvo naudojamas daugelyje klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvavo įvairios pacientų grupės - pradinių klasių mokiniai, jauni sportininkai, pareigūnai, vaikai, turintys dėmesio trūkumų (ADHD). Visuose šiose grupėse tyrimai parodė didelį , kartais net dramatišką gydymo efektyvumą. Tarp mokslininkų, tiriančių EYEPORT, yra prof. Villis C. Maples.

Daugiau rekomendacijų dėl akių ligų profilaktikos galima rasti "Mūsų akys" gydytojos oftalmologės interviu rajono laikraščiui Rokiškio sirena: 

Gydytoja Kristina Kruopaitė-Brazienė: "Akis būtina ilsinti"

© 2022 Mūsų akys. Visos teisės saugomos