Sergantiems glaukoma.  


Selektyvi lazerinė trabekuloplastika (SLT) yra tokia lazerio forma, kuri skirta mažinti akispūdį sergantiems glaukoma.

SLT procedūra naudojama kai antiglaukominiai lašai nesumažina pakankamai akispūdžio ar nesuteikia norimo efekto. Ši procedūra taip pat gali būti naudojama kaip pirminis glaukomos gydymo metodas. SLT naudojama JAV ir kitose šalyse jau 25m.

Kam ši procedūra tinkama? Pacientai, kuriems nustatyta atviro kampo glaukoma ir reikalinga mažinti akispūdį. Jūsų akių gydytojas priima paskutinį srendimą ar Jūms gali būti taikoma SLT.

Kaip veikia SLT? Lazerio energija procedūros metu nukreipiama į akies drenažinę sistemą. Procedūros metu suaktyvinami cheminiai ir biologiniai pokyčiai drenažinėje akies sistemoje, kas lemia geresnį akies skysčių nutekėjimą, sumažindami akispūdį. Rezultatai gali pasireikšti po 1-3 mėnesių

Kodėl procedūra vadinama selektyvi? Naudojamo lazerio tipas turi minimalią šilumos energijos absorbciją, nes ji veikia tik pasirinktą pigmentinį audinį akyje. Kartais tai vadinama "šaltu lazeriu". Dėl šių savybių po procedūros būna mažiau rando audinio ir sukelia minimalų skausmą.

Procedūros rizika? Vienas iš pagrindinių SLT aspektų yra nedidelis šalutinio poveikis, net lyginant su glaukomos vaistais. Pooperacinis uždegimas yra dažnas, bet paprastai lengvas ir gydomas stebėjimu ar akių lašais arba geriamuoju nesteroidiniu vaistu nuo uždegimo. 5% pacientų po SLT pakyla akispūdis, kuris yra valdomas vaistais ir paprastai praeina po 24 valandų.

Kiek efektyvus SLT ir kiek laiko trunka efektas? SLT sumažina akispūdį apie 30%, kai yra naudojamas kaip pradinis gydymas. Šis poveikis gali būti mažesnis, jei pacientas jau yra naudojęs vaistus nuo glaukomos. Poveikis paprastai trunka nuo 1 iki 5 metų, o kai kuriais atvejais ir ilgiau. Jei jis trunka ne mažiau kaip 6-12 mėnesių, gydymas paprastai nelaikomas sėkmingu.

Kas toliau? SLT yra veiksminga mažinant intraokulinį spaudimą, gydymo poveikis sumažėja per kelerius metus, tačiau procedūraą galima pakartoti. Pakartotinis gydymas gali sumažinti intraokulinį spaudimą tiek, kiek pirmą kartą, tačiau gali pakartotinis gydymas laukiamo rezultato neduoti. Pirmojo gydymo metu galima pasirinkti gydyti pusę "gydomosios zonos", po kurio laiko gydyti likusią pusę (tai nelaikoma pakartotiniu gydymu ir yra gydymo užbaigimas). Jei SLT iš pradžių nėra sėkminga, pakartotinis gydymas greičiausiai nebus veiksmingas. Gali būti naudojami vaistai nuo glaukomos, jei poveikis SLT laikui bėgant sumažėja.

Kas bus jei SLT bus neveiksminga? Jei SLT nepavyksta sumažinti intraokulinio spaudimo, glaukoma gydoma kitomis priemonėmis, pavyzdžiui, vaistais ar chirurgija. Lazeris neturi įtakos šių kitų gydymo būdų sėkmei.

Ar man vis dar reikia naudoti glaukomos vaistus? Kai kuriems pacientams gali pakakti tik gydymo lazeriu. Kai kuriems pacientams gali tekti papildomai lašinti vaistus nuo glaukomos

Kokie yra alternatyvūs lazeriniai gydymo būdai? Kitos panašios procedūros yra argono lazerinė trabekuloplastika (ALT) ir mikropulsės lazerinė trabekuloplastika (MLT). ALT buvo pirmoji lazerinė trabekuloplastikos procedūra. Jos metu naudojamas terminis (šilumos) lazeris ir gali sukelti daugiau randų drenažo kampui nei SLT, o tai taip pat gali apriboti ALT kartojimo galimybę. MLT buvo sukurtas siekiant sumažinti į akių audinius patenkančios energijos kiekį, pulsuojant energiją mažais žingsniais. Todėl MLT turi panašią naudą kaip SLT, kalbant apie mažesnį uždegimą, audinių randus ir gebėjimą kartoti.