Medicininės paslaugos

"Mūsų akys" klinikoje teikiamos medicininės paslaugos atliekamos gydytojų-oftalmologų, turinčių ilgametę praktinę patirtį ir mokslinės darbo patirties.

Uždaro kampo glaukomos gydymas (Iridektomija). Sergant uždaro kampo glaukoma (ūmia ar lėtine) atliekama lazerinė iridotomija. Esant siauram priekinės kameros kampui (tarp rainelės ir ragenos) sutrinka skysčio iš akies nutekėjimas ir vystosi glaukomos priepuolis. Esant tokiam priepuoliui ar jo profilaktikai lazeriu rainelės periferijoje suformuojama anga, per kurią skystis gali laisvai judėti. Ši angelė paprastai suformuojama rainelės viršuje, po viršutiniu voku.

Antrinės kataraktso gydymas (Kapsulotomija), cataracta secundaria, pooperacinė pasitaiko pašalinus ekstrakapsuliniai lęšiuką, kai lieka lęšiuko užpakalinė kapsulė, masių arba epitelinių ląstelių. Jei pooperaciniame periode nesusiformuoja fakogeninis iridociklitas ir rainelė nesuauga su lęšiuko liekanomis, tai tokia katarakta vadinama paprasta antrine katarakta, o jei susidaro sąaugos - tai an trine komplikuota. Kartais pasilikęs lęšiuko epitelis pradeda proliferuoti - susidaro Adamiuko-Elšningo kūneliai, primenantieji oro burbu lus. Jei jų daug, regėjimas labai susilpnėja. Bendrai, dėl antrinės katarak tos regėjimas daugiau ar mažiau susilpnėja. Gydymas: anksčiau buvo naudojama chirurginis, dabar gydoma lazerio spinduliais. Antrinė katarakta "sušaudoma".

Stiklakūno drumsčių gydymas (Vitreolizė). Stiklakūnio drumstys paprastai atsiranda su amžiumi, kai tolygaus gelio formos stiklakūnyje susiformuoja ir atsiskiria netolygios standžios dalys ar pigmento grūdeliai, kurie laisvai plaukioja užpakalinėje vandeningoje akies obuolio dalyje. Drumstys gali būti šviesios arba tamsios, įvairių formų, išryškėja baltos ar šviesios spalvos fone. Judinant akį, stiklakūnio drumstys taip pat juda. Dažniausiai šie simptomai yra nepavojingi ir jų gydyti nereikia. Tačiau kartais stiklakūnio sijos "prisikabinę" prie degeneracijų pažeistų tinklainės vietų gali sukelti plyšimus bei tinklainės atšokas. Reikalinga gydytojo oftalmologo konsultacija, kurios metu plačiu vyzdžiu būtų apžiūrimas akių dugnas ir įvertinama, ar nėra pavojaus tinklainės plyšimams. Jei yra sisteminių bendrinių organizmo ligų, reiktų pasitarti su šeimos gydytoju, ar šios ligos gali provokuoti stiklakūnio drumsčių formavimąsi.

Selektyvi lazerinė trabekuloplastika (SLT) yra vienas iš glaukomos gydymo būdų, kai vaistų lašinimas nėra pakankamai efektyvus ir reikalingas papildomas būdas sumažinti akių spaudimui. SLT taikomas pradinėse ligos stadijose. Ar šis metodas gali sumažinti akies spaudimą, sprendžia gydytojas, nes ne kiekvienam pacientui jį galima atlikti. SLT metu lazerio spindulys nukreipiamas į tam tikrą vietą tarp rainelės ir ragenos - trabekulinį tinklą, kur atliekama eilė "prideginimų". Procedūros pasekoje pagerėja skysčio iš akies nutekėjimas. Lazerinė trabekuloplastika atliekama ambulatoriškai, vietinėje nejautroje, t.y. sulašinus į akis nuskausminančius vaistus. Gydymo metu pacientas sėdi, jam ant akies dedama speciali gonioskopinė linzė, kurios pagalba matomos reikalingos akies struktūros. Po gydymo skiriami priešuždegiminiai lašai.