Medicininės paslaugos

"Mūsų akys" klinikoje teikiamos medicininės paslaugos atliekamos gydytojų-oftalmologų, turinčių ilgametę praktinę patirtį ir mokslinės darbo patirties.

Periferinė iridotomija YAG lazeriu

Sergant uždaro kampo glaukoma (ūmia ar lėtine) Nd:YAG lazeriu atliekama lazerinė iridotomija. Esant siauram priekinės kameros kampui (tarp rainelės ir ragenos) sutrinka skysčio iš akies nutekėjimas ir vystosi glaukomos priepuolis. Esant tokiam priepuoliui ar jo profilaktikai lazeriu rainelės periferijoje suformuojama anga, per kurią skystis gali laisvai judėti. Ši angelė paprastai suformuojama rainelės viršuje, po viršutiniu voku.

SLT - Selektyvios lazerinės trabekuloplastikos - atviro kampo glaukomos gydymo procedūra.

Lazerinė trabekuloplastika
Lazerinė trabekuloplastika (LTP) yra vienas iš glaukomos gydymo būdų, kai vaistų lašinimas nėra pakankamai efektyvus ir reikalingas papildomas būdas sumažinti akių spaudimui. LTP taikomas pradinėse ligos stadijose. Ar šis metodas gali sumažinti akies spaudimą, sprendžia gydytojas, nes ne kiekvienam pacientui jį galima atlikti. LTP metu lazerio spindulys nukreipiamas į tam tikrą vietą tarp rainelės ir ragenos - trabekulinį tinklą, kur atliekama eilė "prideginimų". Procedūros pasekoje pagerėja skysčio iš akies nutekėjimas. Lazerinė trabekuloplastika atliekama ambulatoriškai, vietinėje nejautroje, t.y. sulašinus į akis nuskausminančius vaistus. Gydymo metu pacientas sėdi, jam ant akies dedama speciali gonioskopinė linzė, kurios pagalba matomos reikalingos akies struktūros. Po gydymo skiriami priešuždegiminiai lašai.


Gonioskopija - tai akies priekinės kameros kampo apžiūros metodas. Priekinės kameros kampas - tai akies anatominė struktūra, turinti svarbią reikšmę akyje esančio skysčio cirkuliacijai, lemiančiai akies spaudimą (akispūdį). Gonioskopija atliekama prie ragenos pridedant trijų veidrodžių Goldmano lęšį. Apžiūros metu įvertinamas kampo plotis, jame matomos struktūros, pigmentacija. Dažniausiai gonioskopija atliekama esant padidėjusiam akispūdžiui, įtariant glaukomą, nustatant šios ligos formą, parenkant gydymo metodą.

Egzoftalmometrija - kai akies obuolys iš akiduobės išstumtas, tokią patologiją vadiname išverstakumu (exophthalmus), o kai įvirtęs į akiduobę - įkritu­siomis akimis, (enophthalmus). Abiem atvejais reikia nustatyti akies padėtį akiduobėje. Tam naudojamas prietaisas egzoftalmometras, o tyrimo metodika vadinama egzoftalmometrija.

Sausų akių testas - sausų akių sindromą diagnozuoti gali tik oftalmologas - prašome kreiptis į jį dėl išsamių tyrimų jūsų akių būklei įvertinti. Nudažydamas akių paviršių specialiais dažais, gydytojas nustatys, ar jūsų ragena yra pažeista. Oftalmologas veikiausiai atliks ir Širmerio testą, kurio metu už apatinių akių vokų užkištos ir ašarų plėvelės drėkinamos specialios popieriaus juostelės padės nustatyti, ar jūsų akys gamina pakankamą kiekį ašarų. Jei rezultatai aiškiai skirsis nuo normos, tai rodys, jog ašarų gamybos funkcija yra sutrikusi.

Kompiuterinė primetrija-akiplotis (KP )- tai erdvė, kurią galime matyti, nejudindami akies. Akipločio ribos matuojamos laipsniais. Tiksliausias akipločio įvertinimas gaunamas tiriant kompiuteriniu perimetru. Šis aparatas turi atskiras programas įvairaus pobūdžio akipločio sutrikimams tirti. Pakitimai akiplotyje atsiranda dėl kai kurių akių ligų (pavyzdžiui, glaukomos, kraujotakos sutrikimų tinklainėje, tinklainės atšokos, regos nervo ligų), dėl galvos smegenų kraujotakos sutrikimo ar traumos. Kompiuterinė perimetrija turi svarbią diagnostinę reikšmę, dažnai objektyviai atspindi ligos dinamiką. Akipločio tyrimas kompiuteriniu perimetru trunka iki 20 min.

Stiklakūno drumsčių gydymas. Stiklakūnio drumstys paprastai atsiranda su amžiumi, kai tolygaus gelio formos stiklakūnyje susiformuoja ir atsiskiria netolygios standžios dalys ar pigmento grūdeliai, kurie laisvai plaukioja užpakalinėje vandeningoje akies obuolio dalyje. Drumstys gali būti šviesios arba tamsios, įvairių formų, išryškėja baltos ar šviesios spalvos fone. Judinant akį, stiklakūnio drumstys taip pat juda. Dažniausiai šie simptomai yra nepavojingi ir jų gydyti nereikia. Tačiau kartais stiklakūnio sijos "prisikabinę" prie degeneracijų pažeistų tinklainės vietų gali sukelti plyšimus bei tinklainės atšokas. Reikalinga gydytojo oftalmologo konsultacija, kurios metu plačiu vyzdžiu būtų apžiūrimas akių dugnas ir įvertinama, ar nėra pavojaus tinklainės plyšimams. Jei yra sisteminių bendrinių organizmo ligų, reiktų pasitarti su šeimos gydytoju, ar šios ligos gali provokuoti stiklakūnio drumsčių formavimąsi.

Akių spaudimo matavimas - vienas iš dažniausiai naudojamų metodų. Akispūdį galima išmatuoti tonometru arba oro gūsiu. Tonometras - nedidelis svarelis. Jį gydytojas trumpam švelniai priglaudžia prie jūsų akies. Moderniuose akių kabinetuose, optikose vietoj svarelio naudojamas oro gūsį sukeliantis aparatas. Abu metodai, teisingai juos atlikus, skausmo nesukelia.Akių spaudimo matavimas gydytojui suteikia informacijos apie jūsų akį. Jo rezultatai nėra vienareikšmiai, todėl jūs turėtumėte patikėti apie akių spaudimą spręsti gydytojui ir pasikliauti jo išvadomis. Padidėjęs akispūdis dar nereiškia, kad jūs sergate glaukoma. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai ligonis serga glaukoma, bet jo akispūdis yra normalus.

Antrinė katarakta, cataracta secundaria, pooperacinė pasitaiko pašalinus ekstrakapsuliniai lęšiuką, kai lieka lęšiuko užpakalinė kapsulė, masių arba epitelinių ląstelių. Jei pooperaciniame periode nesusiformuoja fakogeninis iridociklitas ir rainelė nesuauga su lęšiuko liekanomis, tai tokia katarakta vadinama paprasta antrine katarakta, o jei susidaro sąaugos - tai an trine komplikuota. Kartais pasilikęs lęšiuko epitelis pradeda proliferuoti - susidaro Adamiuko-Elšningo kūneliai, primenantieji oro burbu lus. Jei jų daug, regėjimas labai susilpnėja. Bendrai, dėl antrinės katarak tos regėjimas daugiau ar mažiau susilpnėja. Gydymas: anksčiau buvo naudojama chirurginis, dabar gydoma lazerio spinduliais. Antrinė katarakta "sušaudoma".