NAUJIENOS

Klinikoje - optikoje "Mūsų akys" galite įsigyti apsauginių akinių, apsaugančių akis nuo COVID-19

Akinius galime atsiųsti paštu, paštomatu.

Teirautis tel: 869488811

EYEGIENE (šiltas kompresas akims)

KAS TAI:

Sausos Akys

Jei Jūsų akys susidilgina dienos bėgyje, tikėtina, kad meibomianinės liaukos, kurios išskiria alyvas, yra užsikimšę. Dėl alyvų sluoksnio trūkumo vandens sluoksnis išgaruoja, tai sudaro palankias sąlygas sausoms akims. Tai gali taip pat pasireikšti tuo stipraus vėjo metu, arba kai sėdite prie kompiuterio, ilgai nemirksėdami. Dauguma akių daktarų, norėdami padėti Jūsų akims, pirmiausiai pasiūlys Jums naudoti šiltą kompresą. Šiltas kompresas gali sumažinti patinimą, kas palengvins aliejų tekimą akių paviršiuje. Šiltas kompresas taip pat padeda suploninti sustorėjusį aliejaus sluoksnį, kad ji galėtų lengviau tekti akies paviršiuje.

Blefaritas

Blefaritas yra dažna vokų kraštų uždegiminė liga, neretai susijusi su odos susirgimais, pavyzdžiui, sausa ar labai riebia oda, seborėja. Negydant blefarito, gali atsirasti miežiai, šalti miežiai ar konjunktyvitas. Pagal tai, kurioje vietoje šis uždegimas labiau išreikštas, yra skiriamas priekinis, užpakalinis bei mišrus blefaritas.

Priekinį blefaritą yra daug lengviau nustatyti, nes tai daro įtaką priekiniai voko pusei, paprastai šalia blakstienų ir atrodo kaip pleiskanos, toje vietoje, kur blakstienos sutinka voką. Dvi dažniausios blefarito priežastys yra bakterijos ir odos sutrikimas. Negydant, priekinis blefaritas gali sukelti užpakalinio blefarito vystymąsi ir nuolatinę akių sausumą.

Užpakalinis blefaritas (uždegimas voko krašte, liečiančiame akies obuolį) susijęs su voko krašte atsiveriančių liaukučių padidėjusia sekrecija ar uždegimu jose. Manoma, kad blefarito atsiradimui bei paūmėjimui gali turėti įtakos bendra organizmo būklė - lėtinės ligos, virškinamojo trakto ligos, mažakraujystė, taip pat nekoreguotos refrakcijos ydos. Dauguma akių gydytojų, norėdami padėti pacientams su priekiniu ir užpakaliniu blefaritu, dažniausiai siūlo šiltą kompresą.

Karantino metu keičiasi darbo laikas:

Panevėžys

I-V 9:30-17:30

VI 9:00-13:00

Rokiškis

I-V 8:30-16:30

VI 9:00-13:00